Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Tillbaka Skriv ut
SISU-utbildare

Alla Svemo-anslutna klubbar kan vända sig till sitt SISU-distrikt för att få hjälp med en utbildning kring IdrottOnline Klubb.

 

Kontaktuppgifter ser du nedan:

 

 

Distrikt Namn  E-post
Blekinge Jenny Larsson jenny.larsson@sisuidrottsutbildarna.se 
Dalarna Jesper Sundberg sundbe@gmail.com
Dalarna Karin Boström karin.bostrom@dalaidrotten.se
Dalarna Tord Strömberg mailtord@gmail.com
Dalarna Tommy Staf tommy.staf@dalaidrotten.se 
Dalarna Therese Hedback therese.hedback@telia.com
Dalarna Mikael Berger micke@skogsbo.net
Gotland Peter Smedberg  psmedberg@spray.se 
Gotland Frida Yttergren frida.yttergren@gotsport.se
Gotland Anette Medbom anette.medbom@gotsport.se 
Gästrikland Anders Nordén anders.norden@sisu.gastidr.se
Gästrikland Joakim Önnemar joakim.onnemar@lansstyrelsen.se
Gästrikland Kenth Sennevall kenth.sennevall@korpen.se 
Gästrikland Kevin Engberg kevin.engberg@gmail.com
Gästrikland Lili-Ann Sahlin  liliann.sahlin@gastidr.se
Halland Daniel Andresen sisu@andresen.se
Halland Daniel Ljungberg daniel.ljungberg@sisuidrottsutbildarna.se   
Halland Liselotte Arvidsson liselotte.arvidsson@sisuidrottsutbildarna.se
Halland Torbjörn Hansson tobbe-hansson@hotmail.com
Hälsingland Lars Persson lars.persson@hidrott.se
Hälsingland Marcus Wågström marcus@be-smart.se
Hälsingland Mats Hägglund mats.hagglund@helsingenet.com
Hälsingland Per Ängvald per.angvald@soderhamn.com
Hälsingland Tommy Eriksson tommy@hidrott.se   
Jämtland Thorbjörn Flood thorbjorn.flood@jhidrott.rf.se   
Jämtland/härj. Lena Jönsson lena.jonsson@jhidrott.rf.se
Norrbotten Jonas Näslund jonas.naslund@norrbotten.rf.se 
Norrbotten Helene Johansson helene.johansson@sisuidrottsutbildarna.se
Skåne Peter Rosenquist peter.rosenquist@skaneidrotten.se
Skåne Anders Svensson anders.n.svensson@vellinge.se
Skåne Anna Larsson info@formskon.com
Skåne Anna Lundberg anna.lundberg@lsn.se
Skåne Liselott Lindahl  liselott.lindahl@skaneidrotten.se 
Skåne Mats Andersson mats.andersson@skanevolley.se
Skåne Olle Möller olle.moller@komkom.se
Småland Ann Bergsten ann.bergsten@smalandsidrotten.se
Småland Calle Andersson  calle.andersson@smalandsfotbollen.se 
Småland Florentina Bamerlind   florentina.bamerlind@korpen.se 
Småland Helena Isaksson helena@smibf.se
Småland Jovan Skundric  
Småland Therese Karlsson therese.karlsson@smalandsidrotten.se
Småland Tommy Andersson tommy.andersson@smalandsidrotten.se 
Stockholm Tobias Wallerius tobias.wallerius@stockholmsidrotten.se 
Stockholm Michael Hansson michael.hansson@stockholmsidrotten.se
Södermanland Carina Andersson   carina.andersson@sormland.rf.se 
Södermanland Karin Forsell karin.forsell@sormland.rf.se 
Uppland Gunnar Hellqvist  gunnar.hellquist@uppland.rf.se
Uppland Karl-Gunnar Jonsson-Finne kg@it-design.se
Uppland Markus Frisk  markus.frisk@sisuidrottsutbildarna.se 
Vämland Thomas Sundenhammar thomas.sundenhammar@skolidrott.se 
Värmland Clas Havimäki claes.havimaki@varmland.rf.se 
Värmland Eva Nilsson eva.nilsson@sisuidrottsutbildarna.se
Värmland Sandra Sundbäck sandra.sundback@varmland.rf.se
Väst Richard Cander richard.cander@vsif.se
Väst Jan-Olof Grönlund jog@itcadkonsult.se
Väst Pierre Palmqvist  pierre@bkbaner.se
Väst Hans Skärholm hans.skarholm@telia.com
Västerbotten Tommy Holmström tommy.holmstrom@spray.se
Västerbotten Niclas Johansson nicke@bureaif.com
Västerbotten Rolf Rundström  info@travel2liverpool.com
Västerbotten Mikael Sjöström micke@v-dm.se
Västerbotten Bengt Wass bengt.wass@gmail.com
Västerbotten Roger Filipsson roger.filipsson@vbidrott.rf.se 
Västerbotten Tina Nilsson tina.nilsson@vbidrott.rf.se
Västergötland Veronica Hermansson veronica.hermansson@sisu.o.se
Västergötland Lena Ivarsson lena.ivarsson@westgotasport.se
Västergötland Per-Anders Johansson per-anders.johansson@lidkoping.se 
Västergötland Petra Gustafsson petra.gustafsson@sisu.o.se
Västergötland Ulf Mårtensson ulf@ulfm.se
Västergötland Magnus Sundmark magnus.vof@westgotasport.se
Västergötland Rasmus Persson rasmus.persson@westgotasport.se
Västernorrland Magnus Forsberg magnus.forsberg@vnidrott.rf.se 
Västmanland Beatrice Jakobsson beatrice.jakobsson@ridsport.se
Örebro Jeanette Andersson  jeanette.andersson@sisuorebro.t.se 
Örebro Lennart Lindgren 644lindgren@telia.com
Örebro Johan Lindqvist johan@sisuorebro.t.se
Örebro Lasse Månsson lasse@olif.se
Östergötland Peter Clasén peter_clasen@bredband.net
Östergötland Marcus Jungevall marcus.jungevall@osterg.rf.se
Östergötland Karin Wiklund karin@sisu.nu
Östergötland Malin Jungevall malin.jungevall@telia.com
Uppdaterad: 2016-01-28 13:01
Skribent: Stefan Lang

Första helgen i april genomfördes en träffpunkt med distrikten för att diskutera organisationsutredningen.

2017-04-11

Framgång inom en idrott mäts ofta i medaljer eller andra sportsliga framgångar. Det må vara vad allmänheten uppskattar och värderar, men för ett förbund är det andra faktorer som avgör hur väl man lyckas. Eftersom det är fakta som sällan når utanför den inre kretsen, finns det därför anledning att i denna krönika berätta om den framgångsresa som Svemo (Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet) befinner sig på.

2017-10-05

Klockan 20:00 17/4 på Kanal 5 får ni följa Jonathans historia om att vara påväg att bli elitidrottare i enduro och plötsligt kraschar som dessvärre leder till förlamning.

2017-04-17


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping