Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Tillbaka Skriv ut
MOTOCROSSKOMMITTÉ 2011/2012

Ordförande

Kent Westin

Norabygdens IK

e-post, tel.

kent.westin@kramnet.se

070-206 10 65, 0612-610 65

Sekreterare

Marie Westerlund

Njurunda MK

e-post, tel.

marie.westerlund@svemo.se

070-170 61 57, 060-57 71 76

Ledamot

Joakim Landerberg

FMCK Östjemtland

e-post, tel.

jockelanderberg@hotmail.com

0730-377 400, 0696-420 82

Ledamot

Jonny Drotz

Härjedalens AK

e-post, tel.

jonny@vemdalen.com

070-649 16 41

Ledamot

 Jan-Olov Mellander

Högakusten MK 

e-post, tel.

 janolov.mellander@vn.lansforsakringar.se

070-597 33 44

Ledamot

Jan Sjögren

Krokom MCK

e-post, tel.

janne_sjogren@telia.com

070-567 44 83, 0640-180 27

Ledamot

Lars-Erik Olsén

Strömsunds MK

e-post, tel.

lars-erik.olsen@telia.com

070-567 96 45

Ledamot

Bertil Färnström

VCK Ånge

e-post, tel.

bertil.farnstrom@eka.com

070-376 69 59, 0690-510 29

Ledamot Emma Öberg

Örnsköldsviks MK

e-post, tel.

emma.oberg@m-real.com

073-070 40 52

Ledamot Lars-Göran ”Lalle” Jakobsson Sollefteå MK

e-post, tel.

lalle.jakobsson@telia.com 070-510 57 54

Miljö

Kjell Eriksson

Krokom MCK

e-post, tel.

toppstuganare@telia.com

070-326 63 35, 0647-230 08

Utb. barn ledare

Christer Melander

Norabygdens IK

e-post, tel.

christer.melander@kramnet.se

073-809 13 06, 0613-500 25

Utb. MX-tränare

Jenny Nord Njurunda MK

e-post, tel.

jennyn90@hotmail.com 0730-71 39 59

 

Uppdaterad: 2011-10-26 19:29
Skribent: Michael Sjöö

Det är viktigt för oss i Distriktsstyrelsen att vi får en bra dialog med Er klubbar och att vi gemensamt kan utveckla vårt distrikt och våra grenar.

2018-02-06

Årsmöte 2017 för Mellersta Norra ska hållas och här hittar du information.

2017-03-02

Kallelse till Mellersta Norra Motorcykel och Snöskoterförbundets Årsmöte lördag 27 februari 2016 klockan 13.00. Mötet genomförs på Café UH, Lasaretts gatan 9 A i Örnsköldsvik

2016-02-05


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping