Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Tillbaka Skriv ut
Ansvariga sektioner

Sektionens miljöansvarige ansvarar för samverkan med miljökommittén och säkerställer att det inte fattas sektionsbeslut som strider mot Svemo miljöpolicy eller beslut som har fattats av miljökommittén.

Här nedan finner du grensektionernas miljöansvariga.



Kontaktpersoner

Peder Eneroth

Dragracing
E-postpeder.eneroth@svemo.se
Tel. arbete+46739203281

Max Larsson

Enduro
E-postmaxigare@telia.com

Bernt Johansson

Motocross
E-postbernt.johansson@svemo.se
Tel. arbete+4670-6313298

Rikard Sthillert

Roadracing
E-postrikard.sthillert@svemo.se

Håkan Olsson

Snöskoter
E-posthakan.olsson@svemo.se
Tel. arbete070-607 34 70

Johanna Karlsson

SuperMoto
E-postjohanna.carlsson@svemo.se
Tel. arbete070-531 28 83

Jenny Westerin

Track Racing
E-postjenny.westerin@svemo.se
Tel. arbete070-3112622

Nils Granath

Trial
E-postnisse.granath@svemo.se
Tel. arbete070-975 68 20


Beslut har tagits i TK ärende 15-02

2015-05-01

Ansökningstiden för att söka projektbidrag inom följande områden har förlängts till 18 maj 2015:

2015-04-29

Styrelsen har bekräftat två VU-protokoll (VU 2015_03, VU 2015_04)

2015-04-28


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

Folksam
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping