Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Tillbaka Skriv ut
Kontaktpersoner Säkerhetsråd

Säkerhetsrådet når du via sakerhet@svemo.se


Har du grenspecifika säkerhetsfrågor?

Ta kontakt med personen i säkerhetsrådet som kan svara på säkerhetsfrågor i just din sport - se alla kontakter i listan nedan.



Anja Rauch

Samordnare säkerhetsarbete
E-postanja.rauch@svemo.se
Telefon011-4600739

Ulla Peterson

Kontaktperson i styrelsen för Svemos säkerhetsarbete
E-postulla.peterson@svemo.se
Telefon0705 25 93 71

Per Lennerman

Enduro
E-postper.lennerman@svemo.se
Telefon0708-75 41 01

Ola Hansson

Trackracing
E-postola.hansson@svemo.se
Telefon070-5935820

Magnus Markenfelt

Motocross
E-postmagnus.markenfelt@svemo.se
Telefon070-7818753

Kenneth Strandborg

Trial
E-postkenneth-strandborg@telia.com
Telefon0708223569

Johan Granqvist

Dragracing
E-postjohan.granqvist@svemo.se
Telefon0707605514

Ulf Sjövald

Roadracing
E-postulf.sjovald@svemo.se
Telefon076-7816585

Anders Berggren

Snöskoter
E-postanders.berggren@svemo.se

Patrik Kerttu

Supermoto
E-postpatrik.kerttu@svemo.se
Telefon0734 274 071


Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping