Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Tillbaka Skriv ut
Ansvariga sektioner
Kontaktpersoner

Reinhold Irén

Dragracing
E-postrejje.iren@svemo.se
Tel. arbete0731802220

Patricia Eneroth

Enduro
E-postpatricia.eneroth@svemo.se
Tel. arbete0709988734

Malin Nylund

Motocross
E-postmalin.nylund@svemo.se
Tel. arbete0734156977

Fredrik Hansson

Roadracing
E-postfredrik.hansson@svemo.se
E-postfredrik.hansson@svemo.se
Tel. arbete0113004652

Håkan Olsson

Snöskoter
E-posthakan.olsson@svemo.se
Tel. arbete0706073470

Johanna Karlsson

SuperMoto
E-postjohanna.carlsson@svemo.se
Tel. arbete0705312889

Ola Hansson

Track Racing
E-postola.hansson@svemo.se
Tel. arbete0705935820

Anja Claesson

Trial
E-postanja.claesson@svemo.se


Första helgen i april genomfördes en träffpunkt med distrikten för att diskutera organisationsutredningen.

2017-04-11

Framgång inom en idrott mäts ofta i medaljer eller andra sportsliga framgångar. Det må vara vad allmänheten uppskattar och värderar, men för ett förbund är det andra faktorer som avgör hur väl man lyckas. Eftersom det är fakta som sällan når utanför den inre kretsen, finns det därför anledning att i denna krönika berätta om den framgångsresa som Svemo (Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet) befinner sig på.

2017-10-05

Klockan 20:00 17/4 på Kanal 5 får ni följa Jonathans historia om att vara påväg att bli elitidrottare i enduro och plötsligt kraschar som dessvärre leder till förlamning.

2017-04-17


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: info@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping