Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Banner hemsidan Dragracing
Tillbaka Skriv ut
Kontaktpersoner

Följande frågor kan du ställa till Svemo Dragracing via dragracing@svemo.se:

- frågor och/eller förslag kring Dragracingverksamheten

- regelfrågor

- tekniska frågor 

- ansökan om upp- eller nedklassning

- startnummerbyte

 

Frågor kring tävlingar riktas direkt till respektive arrangör, detta gäller även anmälan till tävlingar via Svemo-TA.  

Licensfrågor besvarar Svemos licensavdelning. Se hemsidan för licensinformation och kontakt.

Information angående försäkringar och skadeanmälan finns på Svemos hemsida

 

Välkommen att kontakta våra adjungerade ledamöter med din fråga.

Tänk på att rätt fråga ska till rätt person. Är du osäker, maila till dragracing@svemo.se.  

Kom ihåg att alla adjungerade arbetar ideellt, det vill säga att de jobbar på sin fritid.

Ring därför gärna på kvällstid och ge dem ett par dagar för att svara på ditt mail. 

 

Väl mött!

 

Har du en "snabb fråga bara"? 
Du får hjälp via Svemo Dragracings Facebook-grupp "Svemo Dragracing Info

facebook



Fredrik Hansson

Grenchef
E-postfredrik.hansson@svemo.se
Tel. arbete0113004652

Sandra Altesson

Koordinator
E-postsandra.altesson@svemo.se
Tel. arbete011231086

Johan Granqvist

Adjungerad Arrangörs- & Säkerhetsansvarig
E-postjohan.granqvist@svemo.se
Tel. arbete0707605514

Roger Andersson

Adjungerad Mässansvarig
E-postroger.andersson@svemo.se

Pär Evensson

Adjungerad Förbundstekniker
E-postpar.evensson@svemo.se
Tel. arbete0707794774

Reinhold Irén

Adjungerad Utbildningsansvarig
E-postrejje.iren@svemo.se
Tel. arbete0731802220

Christina Blomquist

Adjungerad Dragracing Snöskoter
E-postchristina.blomquist@svemo.se

Peder Eneroth

Adjungerad Internationellt arbete
E-postpeder.eneroth@svemo.se
Tel. arbete0739203282

Ronny Olsson

Adjungerad Miljö- & El-ansvarig
E-postronny.olsson@svemo.se
Tel. arbete0730271041


Torsdagen den 25 april var det dags för Svemo Dragracings månadsmöte.

2019-05-02

Torsdagen den 7 mars var det dags för Svemo Dragracings tredje månadsmöte.

2019-03-15

Torsdagen den 7 februari höll Svemo Dragracings sitt andra månadsmöte för 2019.

2019-02-14


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping