Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
enduro.595x150
Tillbaka Skriv ut
Supervisors
Kontaktlista

Anders Flodberg

E-postinfo@vasterashasttransporter.se
Telefon0734296300

Anders Johnsson Ljunggren

E-postljunggrens@gmail.com
Telefon0736257916

Anton Åsemar

E-postanton@asemar.net
Telefon0702168770

Fredrik Johansson

E-postfredrik.johanson@telia.com
Telefon0705162303

Göran Bengtsson

E-postgorben64@hotmail.com
Telefon0703992568

Jan Nyström

E-postnystrom.jan@hotmail.com
Telefon0705769641

Jan-Olof Korell

E-postnippe42@hotmail.com
Telefon0707317866

Kenneth Rundberg

E-postk.r@sverige.nu
Telefon0705159170

Magnus Ahlgren

E-postahlgrenjam@hotmail.com
Telefon0702640416

Mikael Zakrisson

E-postmichael.zachrisson1@telia.com
Telefon0706687631

Patricia Eneroth

E-postpatricia.eneroth@svemo.se
Telefon0709988734

Per Lennerman

E-postper.lennerman@svemo.se
Telefon0708754101

Peter Hallberg

E-postpeter.hallberg@smkdala.se
Telefon0706463485

Peter Lindgren

E-postpeterlindgren@hotmail.com
Telefon0730292448

Robert Svensson

E-postrobert.svensson@svemo.se
Telefon0708127414

Rolf Truls Karlsson

E-posttruls48@hotmail.se
Telefon0705352204

Tomm Holm

E-posttomm.holm@linde-mh.se
Telefon0706473934

Åke Knutsson

E-postake.knutsson@svemo.se
Telefon0703104441


Den sista EM-deltävlingen körs i Heinola, Finland 6-8 september. Skicka in din anmälan senast 1 juli!

2019-06-28

Ett nytt Specialreglemente Enduro kom ut i början av året och gäller 2019-2020. En sammanfattning av regeländringarna brukar läggas ut på Svemo hemsida men det har tyvärr missats i år. Den sammanfattningen har endast skickats ut till enduroklubbarna, distrikten tävlingsledare och supervisors.

2019-06-04

Nummer 1 på nummerplåten. Nummer 1 i Östhammar. Den regerande totalmästaren i Knobby Swedish Enduro Championship, Micke Persson, inledde årets serie precis som en mästare bör.

2019-06-03


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: info@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping