Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
EnduroEmVm2018
Tillbaka Skriv ut
Supervisors
Kontaktlista

Anders Flodberg

E-postinfo@vasterashasttransporter.se
Telefon0734-29 63 00

Anders Johnsson Ljunggren

E-postljunggrens@gmail.com
Telefon0736-25 79 16

Anton Åsemar

E-postanton@asemar.net
Telefon0702-16 87 70

Fredrik Johansson

E-postfredrik.johanson@telia.com
Telefon0705-16 23 03

Göran Bengtsson

E-postgorben64@hotmail.com
Telefon0703-99 25 68

Håkan Hillman

E-postinfo@hillman.dk
Telefon0736-85 05 00

Jan Nyström

E-postnystrom.jan@hotmail.com
Telefon0705-76 96 41

Jan-Olof Korell

E-postnippe42@hotmail.com
Telefon0707-31 78 66

Kenneth Rundberg

E-postk.r@sverige.nu
Telefon0705-15 91 70

Magnus Ahlgren

E-postahlgrenjam@hotmail.com
Telefon0702-64 04 16

Mikael Zakrisson

E-postmichael.zachrisson1@telia.com
Telefon0706-68 76 31

Patricia Eneroth

E-postpatricia.eneroth@svemo.se
Telefon0709-98 87 34

Per Lennerman

E-postper.lennerman@svemo.se
Telefon0708-75 41 01

Per-Anders Eriksson

E-postperraeriksson@hotmail.com
Telefon0706-36 57 57

Peter Hallberg

E-postpeter.hallberg@smkdala.se
Telefon0706-46 34 85

Peter Lindgren

E-postpeterlindgren@hotmail.com
Telefon0730-29 24 48

Robert Svensson

E-postrobert.svensson@svemo.se
Telefon0708-12 74 14

Rolf Truls Karlsson

E-posttruls48@hotmail.se
Telefon0705-35 22 04

Tomm Holm

E-posttomm.holm@linde-mh.se
Telefon070-6473934

Åke Knutsson

E-postake.knutsson@svemo.se
Telefon0703-10 44 41


Frilansjournalisten Christin Sandberg träffade vår svenska EM-trupp vid premiären i Italien.

2018-05-24

Den övergripande inriktning som tidigare diskuterats mellan sektionen, berörda coacher och landslagstränaren kvarstår. Svemo kommer vid ISDE 2018 representeras av ett Trophylag, ett Juniortrophylag och ett Damlag.

2018-05-21

Knobby Swedish Enduro Championship, Tibro, dag två. Och det var trötta förare som släntrade i mål strax efter 15. Faktum är att flera av dem helst hade velat slippa köra det sista halvvarvet, som bland annat inkluderade det långa enduroprovet på Laggartomten en tredje gång. Det är bara att lämna in tidkortet och bryta i så fall, svarade tävlingsledaren Rolf ”Truls” Karlsson.

2018-05-14


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping