Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Tillbaka Skriv ut
Kontaktpersoner

De förtroendevalda personerna styr förbundets arbete tillsammans med de som är anställda på kansliet. Förtroendevalda har utsetts av Förbundsstyrelsen att leda arbetet inom respektive område och gör det arbetet ideellt, helt oavlönat. Förtroendevalda svarar på era frågor via mail och telefon i mån av tid då samtliga har ett privat arbete vid sidan av sina förbundsuppdrag. Till varje ideell arbetsgrupp finns en anställd koordinator knuten som finns tillgänglig på kontorstid.

Sektion

Tommy Allansson

Sammankallande
E-posttommy.allansson@svemo.se
Tel. arbete0739990115

Mats Birgersson

Adjungerad / Isbana & Backe
E-postmats.birgersson@uppsala.se

Peter Isgren

Koordinator
E-postpeter.isgren@svemo.se
Tel. arbete011-231091

Bernt Johansson

Adjungerad / Miljö
E-postbernt.johansson@svemo.se
Tel. arbete+4670-6313298

Magnus Markenfelt

Ledamot
E-postmagnus.markenfelt@svemo.se
Tel. arbete070-7818753

Malin Nylund

Ledamot
E-postmalin.nylund@svemo.se
Tel. arbete073-4156977

Anders Olsson

Adjungerad / Isbana & Backe
E-postanders.olsson@enerco.se
Tel. arbete0705187248

Håkan Olsson

Adjungerad / Internationellt, Tekniska frågor, VM/EM
E-posth.olsson@svemo.se
Tel. arbete+46705-667547

Alexander Reinholdsson

Adjungerande Minicross
E-postalexander.reinholdsson@gmail.com

Joakim Svensson

Ledamot
E-postjoakim.svensson@svemo.se
Tel. arbete+46702836671


Söndag 1 oktober, Kanikebolsbanan (Östhammars MK)

2017-09-13

I en fartfylld och het sommardag i Borås delades SM-guld ut i Backe Solo och Sidvagn.

2017-07-07

SM-deltävlingen i Östhammar den 19 februari är inställd.

2017-02-09


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping