Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Swedish Sidkarta
Logga in
motocross.595x150
Tillbaka Skriv ut
Kontaklista
Banbesiktare

Ola Andersson

E-postola.a@mac.com
Tel. arbete+46522-32668

Johnny Bäckström

E-postcrossmamma@hotmail.com
Tel. arbete+46704406517

Bengt Edh

E-postmulle.edh@tele2.se
Tel. arbete070-3177404

Per Eriksson

E-posterikssonracing@outlook.com
Tel. arbete073-0748572

Peter Hansson

E-postverkstad@tibromcservice.se

Fredrik Hedman

E-postfredrik@dalapower.com
Tel. arbete073-965 66 41

Martin Holm

E-postbil.truck@telia.com
Tel. arbete0582-502 31

Fredrik Johansson

E-postmachine@telia.com
Tel. arbete+46660223971

Ronnie Johansson

E-postronnie.johansson@lagsmmx.se
Tel. arbete070-6778177

Roger Karlsson

E-postroger.karlsson@svemo.se

Roger Klemensson

E-postroger.clemensson@telia.com

Kjell Krohn

E-postKjell.krohn@hotmail.se

Lars Larsson

E-postlasse.bettan@hotmail.com
Tel. arbete+46703463733

Magnus Markenfelt

E-postmagnus.markenfelt@svemo.se
Tel. arbete070-7818753

Börje Nilsson

E-postnilssonborje@spray.se
Tel. arbete0270-15198

Per Nygårds

E-postper.nygards@familjebostader.com
Tel. arbete08-7372103

Jan Nyström

E-postnystrom.jan@hotmail.com
Tel. arbete0705-76 96 41

Anders Olsson

E-postanders.olsson@enerco.se
Tel. arbete0705187248

Stefan Olsson

E-postStefanolssonconsulting@hotmail.com

Peter Sirugo

E-postpeter.sirugo@gmail.com
Tel. arbete070-3070054

Jan-Eric Sällqvist

Tel. arbete0704443671


Många banor saknar giltig banlicens.

2018-01-04

Nu finns protokollet från Motocrossektionens senaste möte 10/12-17.

2017-12-27

Vägledning anmälan, läkarintyg m.m.

2017-12-20


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Grensponsor

Cubile
Fox
PSEParts
PSR
Race Magazine
Scott
KTM
Yamaha
Din MC
Husqvarna
Duells
Hagström
Made
MXCarro
Kumlin
HG Design
MXinaction
T-lock
Johanssons Bilvård
JSS
MXGP 2
RG3
100%
Bell
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping