Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Swedish Sidkarta
Logga in
motocross.595x150
Tillbaka Skriv ut
Kontaktpersoner

De förtroendevalda personerna styr förbundets arbete tillsammans med de som är anställda på kansliet. Förtroendevalda har utsetts av Förbundsstyrelsen att leda arbetet inom respektive område och gör det arbetet ideellt, helt oavlönat. Förtroendevalda svarar på era frågor via mail och telefon i mån av tid då samtliga har ett privat arbete vid sidan av sina förbundsuppdrag. Till varje ideell arbetsgrupp finns en anställd koordinator knuten som finns tillgänglig på kontorstid.

Observera! Frågor som gäller licenser samt Svemo TA besvaras av kansliet.

Sektion

Tommy Allansson

Sammankallande
E-posttommy.allansson@svemo.se
Telefon0739990115

Magnus Markenfelt

Ledamot
E-postmagnus.markenfelt@svemo.se
Telefon0707818753

Joakim Svensson

Ledamot
E-postjoakim.svensson@svemo.se
Telefon+46702836671

Malin Nylund

Ledamot
E-postmalin.nylund@svemo.se
Telefon0734156977

Peter Isgren

Koordinator
E-postpeter.isgren@svemo.se
Telefon011231091

Håkan Olsson

Adjungerad / Internationellt, Tekniska frågor, VM/EM
E-posth.olsson@svemo.se
Telefon+46705667547

Bernt Johansson

Adjungerad / Miljö
E-postbernt.johansson@svemo.se
Telefon+46706313298

Mats Birgersson

Adjungerad / Isbana & Backe
E-postmats.birgersson@uppsala.se

Anders Olsson

Adjungerad / Isbana & Backe
E-postanders.olsson@enerco.se
Telefon0705187248

Alexander Reinholdsson

Adjungerande Minicross
E-postalexander.reinholdsson@gmail.com


Det blev ny SM-succé när Linköpings MS körde den andra deltävlingen och bjöd på en suverän hårdbana, som prepareras som dagens VM-banor.

2019-05-07

Succé vid SM-premiär på Saxtorpsbanan

2019-04-23

Förtydligande gällande 50cc Gulhjälm

2019-04-17


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Grensponsor

PSR
Race Magazine
Scott
KTM
Yamaha
Husqvarna
Hagström
Made
MXCarro
Kumlin
MXinaction
Johanssons Bilvård
JSS
RG3
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping