Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Swedish Sidkarta
Logga in
motocross.595x150
Tillbaka Skriv ut
Banbesiktare
Kontaktpersoner

Ola Andersson

E-postola.a@mac.com
Telefon+46522-32668
OrtUddevalla

Johnny Bäckström

E-postcrossmamma@hotmail.com
Telefon+46704406517

Bengt Edh

E-postmulle.edh@tele2.se
Telefon070-3177404

Per Eriksson

E-posterikssonracing@outlook.com
Telefon073-0748572

Tommy Granström


Peter Hansson

E-postverkstad@tibromcservice.se
Telefon0765475015
OrtSkövde

Fredrik Hedman

E-postfredrik@dalapower.com
Telefon073-965 66 41

Fredrik Johansson

E-postmachine@telia.com
Telefon+46660223971

Ronnie Johansson

E-postronnie.johansson@lagsmmx.se
Telefon070-6778177

Roger Karlsson

E-postroger.karlsson@svemo.se
Telefon070-399 97 97
OrtVimmerby

Roger Klemensson

E-postroger.clemensson@telia.com

Kjell Krohn

E-postKjell.krohn@hotmail.se

Lars Larsson

E-postlasse.bettan@hotmail.com
Telefon+46703463733
OrtÄngelholm

Robert Lundh

E-postrobert.lundh74@gmail.com
OrtBoden

Magnus Markenfelt

E-postmagnus.markenfelt@svemo.se
Telefon070-7818753

Börje Nilsson

E-postnilssonborje@spray.se
Telefon0270-15198

Per Nygårds

E-postper.nygards@familjebostader.com
Telefon08-7372103
OrtVendelsö

Jan Nyström

E-postnystrom.jan@hotmail.com
Telefon0705-76 96 41

Anders Olsson

E-postanders.olsson@enerco.se
Telefon0705187248
OrtÅrsunda

Stefan Olsson

E-postStefanolssonconsulting@hotmail.com

Jan-Eric Sällqvist

Telefon0704443671


Den 7e juli går SM Motocross Sprint 2018 i Helsingborg. Tävlingen arrangeras i samband med SM Veckan 2018. Nu finns startlistan för tävlingen publicerad.

2018-06-20

Albin Gerhardsson fick vid skolavslutningen i Skövde 15/6 årets Svemo-stipendium för Motocrossgymnasiet. Utdelare var styrelserepresentanten Thomas Avelin, som också är ledamot i Utbildningskommittén som ansvarar för RIG:et.

2018-06-18

Den 20e maj genomfördes en teknisk kontroll av motocrossfordon på MCK Hallandias tävling.

2018-05-30


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Grensponsor

Cubile
Fox
PSEParts
PSR
Race Magazine
Scott
KTM
Yamaha
Din MC
Husqvarna
Duells
Hagström
Made
MXCarro
Kumlin
HG Design
MXinaction
T-lock
Johanssons Bilvård
JSS
MXGP 2
RG3
100%
Bell
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping