Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Swedish Sidkarta
Logga in
motocross.595x150
Tillbaka Skriv ut
Supervisors
Kontaktlista

Thony Ahlgren

E-postahlnyp@gmail.com

Ola Andersson

E-postola.a@mac.com
Telefon+46522-32668

Mikael Becker

E-postmikael.becker@outokumpu.com
Telefon0586-47126

Olle Bergman

E-postolle.bergman@svemo.se
Telefon070-634 08 71

Mats Birgersson

E-postmats.birgersson@uppsala.se

Peter Carlsson

E-postjesus@bredband.net
Telefon073-9883150

Johan Cartne

E-postjohancartne@gmail.com
Telefon+46765650631

Bengt Edh

E-postmulle.edh@tele2.se
Telefon070-3177404

Eva Fahlén

E-posteva.fahlen@svemo.se
Telefon070-9708999

Mikael Gunnard

E-postmikaelgunnard@gmail.com
Telefon072-050 26 20

Eva-Lotte Gustafsson

E-posteva-lotte.gustafsson@boden.se

Torbjörn Gustavsson


Peter Hallén Fagerberg

E-postpeter.hallen@live.se
Telefon+46707670615

Patrik Håkansson

E-postpatrik.hakansson@svemo.se
Telefon+46424890101

Willy Ivarsson

E-postwilly.ivarsson@rabygg.com
Telefon+460738520206

Fredrik Johansson

E-postmachine@telia.com
Telefon+46660223971

Kenny Johansson

E-postkenny.johans@telia.com

Ronnie Johansson

E-postronnie.johansson@lagsmmx.se
Telefon070-6778177

Morgan Jonsson

E-postmorgan_jmx@hotmail.com
Telefon04494138

Krister Karlsson

E-postkrister.carlsson@stenametall.se
Telefon+46707520099

Roger Karlsson

E-postroger.karlsson@svemo.se
Telefon070-399 97 97

Roger Klemensson

E-postroger.clemensson@telia.com

Joakim Liljedal

E-postjamke@telia.com
Telefon044-94138

Robert Lundh

E-postrobert.lundh74@gmail.com

Ann-Louise Lundström

E-postlindgrensgods@spray.se
Telefon070-2185566

Magnus Markenfelt

E-postmagnus.markenfelt@svemo.se
Telefon070-7818753

Jan Norrman

E-postjan.norrman1962@gmail.com
Telefon0704-152759

Per Nygårds

E-postper.nygards@familjebostader.com
Telefon08-7372103

Ben Nyman

E-postben.nyman@telia.com

Jan Nyström

E-postnystrom.jan@hotmail.com
Telefon0705-76 96 41

Anders Olsson

E-postanders.olsson@enerco.se
Telefon0705187248

Håkan Olsson

E-posth.olsson@svemo.se
Telefon+46705-667547

Sven-Erik Olsson


Klas Persson

E-postklas.persson@hotmail.com
Telefon+46761040354

Jörgen Petersson

E-postjorgen.pettersson@svemo.se
Telefon0706516645

Patrik Pettersson

E-postlagserien@gmail.com

Mats Risberg

E-postm.risberg@hotmail.se
Telefon+4676-2205060

Mikael Strandberg

E-postkom.in1965@hotmail.com

Lars-Göran Thor

E-postlg.thor@hotmail.se

Kent Westin

E-postkent.westin@kramnet.se
Telefon+46702061056

Mikael Vinros

E-postsuzuki11@hotmail.com
Telefon+46704508726


Den 1 september arrangeras årets Lag-SM av Tibro MK. Snart är det dags för distrikten att nominera lag!

2018-07-19

Motocrossektionen uppmanar generellt klubbar/arrangörer att värna om hög säkerhet på sina motocrossbanor och inför förändringar gällande förnyelse av banlicenser.

2018-07-13

Motocrossektionens möte nr.5 genomfördes den 12 juli.

2018-07-13


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Grensponsor

Cubile
Fox
PSEParts
PSR
Race Magazine
Scott
KTM
Yamaha
Din MC
Husqvarna
Duells
Hagström
Made
MXCarro
Kumlin
HG Design
MXinaction
T-lock
Johanssons Bilvård
JSS
MXGP 2
RG3
100%
Bell
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping