Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
37379090132_948b3610a3_o
Tillbaka Skriv ut
Kontaktpersoner

De förtroendevalda personerna styr förbundets arbete tillsammans med de som är anställda på kansliet. Förtroendevalda har utsetts av Förbundsstyrelsen att leda arbetet inom respektive område och gör det arbetet ideellt, helt oavlönat. Förtroendevalda svarar på era frågor via mail och telefon i mån av tid då samtliga har ett privat arbete vid sidan av sina förbundsuppdrag. Till varje ideell arbetsgrupp finns en anställd koordinator knuten som finns tillgänglig på kontorstid.

Frågor som gäller licenser samt Svemo TA besvaras av kansliet.

Sektion

Emilia Olsson

Sammankallande / Koordinator Snöskoter Svemo Kansli
E-postemilia.olsson@svemo.se
Telefon011231090

Anders Berggren

Ledamot
E-postanders.berggren@svemo.se
Telefon0706254379

Tomas Stenberg

Ledamot
E-posttomas.stenberg@svemo.se

Åke Fredriksson

Adjungerade / Regler
E-postake.fredriksson@svemo.se
Telefon0702403700

Patrik Löfdahl

Adjungerad Tekniker
E-postpatrik.lofdahl@svemo.se
Telefon0702105306

Håkan Olsson

Adjungerad Miljö/Utbildning
E-posthakan.olsson@svemo.se
Telefon0706073470

Tobias Eklund

Operativt ansvarig
E-posttobias.eklund@svemo.se
Telefon0706072663

Niklas Höglund

Adjungerad skotercross.se
E-postsnoskoter@svemo.se


Snöskotersektionen har haft sitt andra och tredje möte för året.

2019-02-05

Det var under torsdagen 30/1 på Gärdehovs arena i Sundsvall på SM-veckan som SM-mästarna i stadioncross korades. Flera av förarna var sugna på att ta hem segern och spänningen var hög in i sista minuten.

2019-02-04

Snöskotersektionen har haft ännu ett möte.

2019-01-13


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping