Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
snoskoter.595x150
Tillbaka Skriv ut
Kontaktpersoner

De förtroendevalda personerna styr förbundets arbete tillsammans med de som är anställda på kansliet. Förtroendevalda har utsetts av Förbundsstyrelsen att leda arbetet inom respektive område och gör det arbetet ideellt, helt oavlönat. Förtroendevalda svarar på era frågor via mail och telefon i mån av tid då samtliga har ett privat arbete vid sidan av sina förbundsuppdrag. Till varje ideell arbetsgrupp finns en anställd koordinator knuten som finns tillgänglig på kontorstid.

Frågor som gäller licenser samt Svemo TA besvaras av kansliet.

Sektion

Anders Berggren

Ledamot
E-postanders.berggren@svemo.se

Tomas Stenberg

Ledamot

Erik Larsson

Ledamot
E-posterik.larsson@live.se

Åke Fredriksson

Adjungerade / Regler
E-postake.fredriksson@svemo.se
Telefon070-240 37 00

Patrik Löfdahl

Adjungerad Tekniker
E-postpatrik.lofdahl@svemo.se
Telefon070-210 53 06

Håkan Olsson

Adjungerad Miljö/Utbildning
E-posthakan.olsson@svemo.se
Telefon070-607 34 70

Tobias Eklund

Adjungerad Elitverksamhet, Branschkontakt och Sinus
E-posttobias.eklund@svemo.se
Telefon070-607 26 63

Emilia Olsson

Sammankallande
E-postemilia.olsson@svemo.se
Telefon011-300 41 07


Sektionen har även haft årets femtonde möte.

2018-09-21

Snöskotersektionen har nu haft årets fjortonde möte.

2018-09-21

Snöskotersektionen har nu haft möte nr 13.

2018-09-13


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping