Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Banner
Tillbaka Skriv ut
Kontaktpersoner

De förtroendevalda personerna styr förbundets arbete tillsammans med de som är anställda på kansliet. Förtroendevalda har utsetts av Förbundsstyrelsen att leda arbetet inom respektive område och gör det arbetet ideellt, helt oavlönat. Förtroendevalda svarar på era frågor via mail och telefon i mån av tid då samtliga har ett privat arbete vid sidan av sina förbundsuppdrag. Till varje ideell arbetsgrupp finns en anställd koordinator knuten som finns tillgänglig på kontorstid.

Kontaktperson på Svemo kansli:
Björn Bergström, 011-231095, mailadress: bjorn.bergstrom@svemo.se

Sektion

Leif Nordgren

Sammankallande
E-postleif.nordgren@svemo.se

Kenneth Strandborg

Ledamot
E-postkenneth-strandborg@telia.com
Tel. arbete0708223569

Anja Claesson

Ledamot
E-postanja.claesson@svemo.se

Henrik Lettesjö

Ledamot
E-posthenrik.lettesjo@svemo.se

Björn Bergström

Assistent
E-postbjorn.bergstrom@svemo.se
Tel. arbete011231095

Ulf Eliasson

Adjungerad, Förbundskapten A-landslag
E-postbrandeliasson@telia.com

Emilia Olsson

Assistent
E-postemilia.olsson@svemo.se
Tel. arbete011231090

Magnus Liljeblad

Adjungerad, Internationell samordnare
E-postmagnus.liljeblad@svemo.se

Peter Folkeson

Adjungerad, SM/Breddsamordnare
E-postpeter.folkeson@svemo.se

Cerry Holmgren

Adjungerad, Futuresatsning
E-postcerry.holmgren@gmail.com


Klubbar som önskar arrangera en SM-deltävling under 2020 ombeds att skicka in en intresseanmälan på fastställd blankett senast 31 augusti 2019

2019-08-07

En påminnelse till de som ännu inte anmält sig att sista datum för detta är nu på söndag!

2019-08-07

Trialsektionen har haft årets femte telefonmöte. Här pratades det bl.a. om Svemo Challenge och RM 40+.

2019-06-26


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Grensponsor

Franks Däck och Transport AB
ATK
Holgers
jaelab
Timab
KONTAKTA OSS: info@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping