Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
trial.595x150
Tillbaka Skriv ut
Kontaktpersoner

De förtroendevalda personerna styr förbundets arbete tillsammans med de som är anställda på kansliet. Förtroendevalda har utsetts av Förbundsstyrelsen att leda arbetet inom respektive område och gör det arbetet ideellt, helt oavlönat. Förtroendevalda svarar på era frågor via mail och telefon i mån av tid då samtliga har ett privat arbete vid sidan av sina förbundsuppdrag. Till varje ideell arbetsgrupp finns en anställd koordinator knuten som finns tillgänglig på kontorstid.

Kontaktperson på Svemo kansli:
Björn Bergström, 011-231095, mailadress: bjorn.bergstrom@svemo.se

Sektion

Leif Nordgren

Sammankallande
E-postleif.nordgren@svemo.se

Kenneth Strandborg

Ledamot
E-postkenneth.strandborg@svemo.se

Anja Claesson

Ledamot
E-postanja.claesson@svemo.se

Henrik Lettesjö

Ledamot
E-posthenrik.lettesjo@svemo.se

Lars Nordgren

Adjungerad, Förbundskapten A-landslag
E-postfam.nordgren@hotmail.com

Magnus Liljeblad

Adjungerad, Internationell samordnare
E-postmagnus.liljeblad@svemo.se

Peter Folkeson

Adjungerad, SM/Breddsamordnare
E-postpfson@hotmail.com

Cerry Holmgren

Adjungerad, Futuresatsning
E-postcerry.holmgren@gmail.com


SM-kalendern för trial börjar ta form och det är endast en deltävling som saknas.

2017-11-21

Trialsektionen höll sitt andra möte den 26 oktober 2017.

2017-11-08

Den 11 november bjuder Kinna MK in dig som är tjej och kör trial.

2017-11-02


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Grensponsor

Franks Däck och Transport AB
ATK
Holgers
jaelab
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping