Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Banner-2019
Tillbaka Skriv ut
Kontaktpersoner

De förtroendevalda personerna styr förbundets arbete tillsammans med de som är anställda på kansliet. Förtroendevalda har utsetts av Förbundsstyrelsen att leda arbetet inom respektive område och gör det arbetet ideellt, helt oavlönat. Förtroendevalda svarar på era frågor via mail och telefon i mån av tid då samtliga har ett privat arbete vid sidan av sina förbundsuppdrag. Till varje ideell arbetsgrupp finns en anställd koordinator knuten som finns tillgänglig på kontorstid.

Kontaktperson på Svemo kansli:
Björn Bergström, 011-231095, mailadress: bjorn.bergstrom@svemo.se

Sektion

Leif Nordgren

Sammankallande
E-postleif.nordgren@svemo.se

Kenneth Strandborg

Ledamot
E-postkenneth-strandborg@telia.com
Tel. arbete0708223569

Anja Claesson

Ledamot
E-postanja.claesson@svemo.se

Henrik Lettesjö

Ledamot
E-posthenrik.lettesjo@svemo.se

Björn Bergström

Assistent
E-postbjorn.bergstrom@svemo.se
Tel. arbete011-23 10 95

Lars Nordgren

Adjungerad, Förbundskapten A-landslag
E-postfam.nordgren@hotmail.com

Emilia Olsson

Assistent
E-postemilia.olsson@svemo.se
Tel. arbete011-300 41 07

Magnus Liljeblad

Adjungerad, Internationell samordnare
E-postmagnus.liljeblad@svemo.se

Peter Folkeson

Adjungerad, SM/Breddsamordnare
E-postpeter.folkeson@svemo.se

Cerry Holmgren

Adjungerad, Futuresatsning
E-postcerry.holmgren@gmail.com


Nya licenspriser inför 2019, vilken licens ska jag ha, vilken typ av tävling kan jag köra på min licens?

2018-11-21

Trialsektionen har haft sitt 10:e möte för året. Läs om vad som diskuterades i protokollet.

2018-11-21

Nu är det fastställt hur SM-kalendern kommer att se ut 2019. Sex deltävlingar och två deltävlingar i Lag-SM.

2018-11-14


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Grensponsor

Franks Däck och Transport AB
ATK
Holgers
jaelab
Timab
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping