Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Tillbaka Skriv ut
Kanslipersonal

 

 

Kansli och personal är placerade i Norrköping sedan drygt 34 år. Svemo-huset ägs av förbundet, vilket gör lokalkostnaden låg för förbundet. Lokalerna erbjuder goda möjligheter till möten, utbildningar och har även arbetsrum för dagsutlåning till distrikt och klubbar.

Personalen är starkt engagerade i verksamheten och arbetar samtliga för motorcykel- och snöskotersportens bästa, oavsett titel.



Kontakta oss

Per Westling

Generalsekreterare
E-postper.westling@svemo.se
Tel. arbete011231094

Martin Jarl

Ekonomichef
E-postmartin.jarl@svemo.se
Tel. arbete011231093

Anna Vilhelmsson

GS Koordinator
E-postanna.wilhelmsson@svemo.se
Tel. arbete011231082

Anna Arnér

Kommunikationsansvarig
E-post:anna.arner@svemo.se
Tel. arbete011231097

Lotta De Oliveira Pegado

Reception/service
E-postlotta.pegado@svemo.se
Tel. arbete011231080

Annika Pettersson

Sportchef
Idrottsgruppen
E-postannika@svemo.se
Tel. arbete011231084

Peter Isgren

Koordinator Motocross
Idrottsgruppen
E-postpeter.isgren@svemo.se
Tel. arbete011231091

Anders Tibbling

IT / TA Support och Utveckling
E-postanders.tibbling@svemo.se
Tel. arbete011231098

Björn Bergström

Assistent Enduro & Trial
Idrottsgruppen
E-postbjorn.bergstrom@svemo.se
Tel. arbete011231095

Tony Olsson

Koordinator Track Racing
Idrottsgruppen
E-posttony.olsson@svemo.se
Tel. arbete011231088

Anja Rauch

Projektledare centralt, Säkerhet, Profilkläder
E-postanja.rauch@svemo.se
Tel. arbete0114600739

Pernilla Larsson

Assistent Track Racing
Idrottsgruppen
E-postpernilla.larsson@svemo.se
Tel. arbete011231089

Lena Bleckman

Koordinator Utbildning/Miljö/Klubbregister/Idrottslyftet
E-postlena.bleckman@svemo.se
Tel. arbete011231087

Henrik Esting

Samordnare Utbildning
E-post:henrik.esting@svemo.se
Tel. arbete0113004235

Annelie Hellborg

Licensansvarig
Idrottsgruppen
E-postannelie@svemo.se
Tel. arbete011231083

Eva Ericson

Assistent idrottsgruppen
Idrottsgruppen
E-posteva.ericson@svemo.se
Tel. arbete011231085

Emilia Olsson

Koordinatorassistent Idrottsgruppen
Idrottsgruppen
E-post:emilia.olsson@svemo.se
Tel. arbete011231090

Mathias Sand

It Koordinator
E-postmathias.sand@svemo.se
Tel. arbete011231096

Sandra Altesson

Assistent Dragracing, Supermoto, Roadracing & Minimoto
Idrottsgruppen
E-post:sandra.altesson@svemo.se
Tel. arbete011231086

Fredrik Hansson

E-postfredrik.hansson@svemo.se
Tel. arbete0113004652


Första helgen i april genomfördes en träffpunkt med distrikten för att diskutera organisationsutredningen.

2017-04-11

Framgång inom en idrott mäts ofta i medaljer eller andra sportsliga framgångar. Det må vara vad allmänheten uppskattar och värderar, men för ett förbund är det andra faktorer som avgör hur väl man lyckas. Eftersom det är fakta som sällan når utanför den inre kretsen, finns det därför anledning att i denna krönika berätta om den framgångsresa som Svemo (Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet) befinner sig på.

2017-10-05

Klockan 20:00 17/4 på Kanal 5 får ni följa Jonathans historia om att vara påväg att bli elitidrottare i enduro och plötsligt kraschar som dessvärre leder till förlamning.

2017-04-17


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping