Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet
Tillbaka Skriv ut
Kanslipersonal

SMSF-SSI-160329

 

Kansli och personal är placerade i Norrköping sedan drygt 25 år. Svemo-huset ägs av förbundet, vilket gör lokalkostnaden låg för förbundet. Lokalerna erbjuder goda möjligheter till möten, utbildningar och har även arbetsrum för dagsutlåning till distrikt och klubbar.

Personalen är starkt engagerade i verksamheten och arbetar samtliga för motorcykel- och snöskotersportens bästa, oavsett titel.



Kontakta oss

Per Westling

Generalsekreterare
E-postper.westling@svemo.se
Tel. arbete011-23 10 94

Martin Jarl

Ekonomichef
E-postmartin.jarl@svemo.se
Tel. arbete011-231093

Anna Vilhelmsson

GS Koordinator
E-postanna.wilhelmsson@svemo.se
Tel. arbete011-231082

Anna Arnér

Kommunikationskoordinator
E-post:anna.arner@svemo.se
Tel. arbete011-23 10 97

Lotta De Oliveira Pegado

Reception/service
E-postlotta.pegado@svemo.se
Tel. arbete011-231080

Annika Pettersson

Sportchef
Idrottsgruppen
E-postannika@svemo.se
Tel. arbete011-231084

Peter Isgren

Koordinator Motocross
Idrottsgruppen
E-postpeter.isgren@svemo.se
Tel. arbete011-231091

Anders Tibbling

Koordinator Snöskoter & Supermoto, assistent Motocross
Idrottsgruppen
E-postanders.tibbling@svemo.se
Tel. arbete011-23 10 90

Björn Bergström

Assistent Enduro
Idrottsgruppen
E-postbjorn.bergstrom@svemo.se
Tel. arbete011-23 10 95

John Lundberg

IT-Ansvarig
E-postjohn.lundberg@svemo.se
Tel. arbete011-23 10 96

Tony Olsson

Koordinator Track Racing
Idrottsgruppen
E-posttony.olsson@svemo.se
Tel. arbete011-23 10 88

Anja Rauch

Koordinator Roadracing, Dragracing & Minimoto
Idrottsgruppen
E-postanja.rauch@svemo.se
Tel. arbete011-23 10 86

Pernilla Larsson

Assistent Track Racing
Idrottsgruppen
E-postpernilla.larsson@svemo.se
Tel. arbete011-231089

Lena Bleckman

Koordinator Utbildning/Miljö/Klubbregister/Idrottslyftet
E-postlena.bleckman@svemo.se
Tel. arbete011-23 10 87

Henrik Esting

Samordnare Utbildning
E-post:henrik.esting@svemo.se
Tel. arbete011- 300 42 35

Annelie Hellborg

Licensansvarig
E-postannelie@svemo.se
Tel. arbete011-231083

Eva Eriksson

Assistent idrottsgruppen
E-posteva.ericson@svemo.se
Tel. arbete011-231085

Sandra Altesson

Koordinatorassistent Idrottsgruppen
E-post:sandra.altesson@svemo.se

Olivia Olsson

Koordinatorassistent Idrottsgruppen
E-post:olivia.olsson@svemo.se


Första helgen i april genomfördes en träffpunkt med distrikten för att diskutera organisationsutredningen.

2017-04-11

Framgång inom en idrott mäts ofta i medaljer eller andra sportsliga framgångar. Det må vara vad allmänheten uppskattar och värderar, men för ett förbund är det andra faktorer som avgör hur väl man lyckas. Eftersom det är fakta som sällan når utanför den inre kretsen, finns det därför anledning att i denna krönika berätta om den framgångsresa som Svemo (Svenska Motorcykel- och Snöskoterförbundet) befinner sig på.

2017-10-05

Klockan 20:00 17/4 på Kanal 5 får ni följa Jonathans historia om att vara påväg att bli elitidrottare i enduro och plötsligt kraschar som dessvärre leder till förlamning.

2017-04-17


FIM
FIM Europe
Riksidrottsförbundet
SISU
SMC
NMC
Samarbetspartner

If
Intersport
HUAros
Accessdata
KONTAKTA OSS: kansli@svemo.se 011-231080 Sprängstensgatan 2 Box 2314 600 02 Norrköping