Resultat

Resultat 2020

Totalresultat:
Representationslag (inte tillgängligt ännu.)
Reservlag (inte tillgängligt ännu.)

Division 1:
1. MC Alingsås
2. Lidköpings MCK
3. Kils MK & MC (kördes i Uddevalla)
-  Degerfors MK (ej hemmatävling.)
-  Tibro MK (ej hemmatävling.)
-  Varbergs MK (ej hemmatävling.)
-  Örebro MK (ej hemmatävling.)

Division 2 Norra:
1. Töreboda MK
2. Team Westom Motorcykel
3. Hagfors MS
4. Christinehamns MK
-  Hallsbergs MK (ej hemmatävling.)
-  Hökensås MCK (ej hemmatävling.)
-  
Sunne MX Klubb (ej hemmatävling.)

Division 2 Södra:
1. Falköpings MK
2. Älvbygdens MK
3. BMK Uddevalla
-  Kinds MK (ej hemmatävling.)
-  Stenungsunds MS (ej hemmatävling.)
-  Getinge MK (ej hemmatävling.)
Sotenäs MCC (ej hemmatävling.)

Division 3:
1. FMCK Borås
2. Skara MK
3. Bengtsfors MCC
-  Lilla Edets MCK (ej hemmatävling.)
-  Hisingens MK (ej hemmatävling.)
-  Ma Lerum (ej hemmatävling.)
Säffle MCK (ej hemmatävling.)


Resultat 2019

Totalresultat:
Representationslag
Reservlag

Division 1:
1 MC Alingsås
2 Tibro MK
3 Falköpings MK
4 Degerfors MK
5 Kils MK MC
6 Hallsbergs MK
7 Örebro MK 

Division 2 Norra:
1 Hökensås MCK
2 Lidköpings MCK
3 Christinehamns MK
4 Töreboda MK 
5 Team Westom MC
6 Säffle MCK
7 Hagfors MS

Division 2 Södra:
1 BMK Uddevalla
2 Varbergs MK
3 Stenungsunds MS
4 Lilla Edets MCK
5 Sotenäs MCC
6 Älvbygdens MK 
7 Kinds MK 

Division 3:
1 Skara MK
2 Falköpings MK
3 Hisingens MK
4 Getinge MK
5 Sunne MX
6 MA Lerum
7 FMCK Borås
8 Carlsborgs MK (ej hemmatävling.)
9 Skene MS (ej hemmatävling.)


Resultat 2018

Totalresultat

Division 1:

1 Tibro MK
2 Stenungsunds MS
3 Kinds MK
4 Kils MK MC
5 Örebro MK
6 Hallsbergs MK
7 Falköpings MK

Division 2 Norra:
1 Hagfors MS
2 Töreboda MK
3 Lidköpings MCK
4 Säffle MCK Inställd!
5 Degerfors MK
6 Nora MX
7 FMCK Borås

Division 2 Södra:
1 Getinge MK
2 Varbergs MK
3 MC Alingsås
4 Älvbygdens MK
5 Sotenäs MCC
6 Ulricehamns MK
7 SMK Trollhättan Inställd!

Division 3 Norra:
1 Christinehamns MK
2 Skara MK
3 Team Westom MC
4 Sunne MX
5 Tidaholms MK
6 Falköpings MK

Division 3 Södra:
1 BMK Uddevalla
2 Lilla Edets MCK
3 Hisingens MK
4 Ma Lerum
5 Skene MS
6 Hökensås MCK


Reslutat 2017