Svemo

Kontakta oss

Svemos kanslihus i Norrköping.

Kansliet

Måndag - fredag

09.00-11.30
12.30-15.00

Besöksadress

Sprängstensgatan 2
BOX 2314, 600 02 Norrköping

Organisationsnummer

802002-3423

E-post

info@svemo.se

Växel

Måndag - fredag

08.00 - 14.00

Lunchstängt

11.30 - 12.30

Telefon

011-23 10 80

Licensavdelningen

Måndag - fredag

10.00 - 14.00

Lunchstängt

11.30 - 12.30

Telefon

011-23 10 83

E-post

licens@svemo.se

TA-supporten

Måndag - fredag

10.00 - 14.00

Lunchstängt

11.30 - 12.30

Telefon

011-23 10 98

E-post

ta@svemo.se

Personförsäkring

Kontakt

Henrik Olofsson

Områden

licensförsäkring, personförsäkring, elitförsäkring och tilläggsförsäkringar

Telefon

0730-60 36 03

E-post

henrik.olofsson@soderbergpartners.se

Sakförsäkring

Kontakt

Magnus Öunapuu

Områden

Motortävlingar, motorcykel, fastigheter, klubbfrågor

Telefon

0708-88 58 68

E-post

magnus.ounapuu@soderbergpartners.se

Osäker på vem du ska kontakta?

Hittar du inte rätt så är det bara att skicka iväg ditt ärende i följande formulär så ser vi till att det hamnar rätt!

Läs vår integritetspolicy här

Svemos kansli

Kontaktinformation Per Westling

Per Westling

Generalsekreterare

011231094per.westling@svemo.se
Kontaktinformation Jamie Roshage Spörndli

Jamie Roshage Spörndli

Biträdande Generalsekreterare

086996546jamie.sporndli@svemo.se
Kontaktinformation Martin Jarl

Martin Jarl

Ekonomichef

011231093martin.jarl@svemo.se
Kontaktinformation Anna Wilhelmsson

Anna Wilhelmsson

Teamledare verksamhetsgruppen

011231082anna.wilhelmsson@svemo.se
Kontaktinformation Tony Olsson

Tony Olsson

Teamledare sportgruppen

0114600739tony.olsson@svemo.se
Kontaktinformation Annika Pettersson

Annika Pettersson

Elitutvecklingsansvarig

011231084annika.pettersson@svemo.se
Kontaktinformation Eva Ericson

Eva Ericson

Ekonomiansvarig

011231085eva.ericson@svemo.se
Kontaktinformation Henrik Esting

Henrik Esting

Utbildningsansvarig

011231087henrik.esting@svemo.se
Kontaktinformation Jenny Westerin

Jenny Westerin

Koordinator Miljö och utbildning samt TA-support och RIG-ansvarig

0113230630jenny.westerin@svemo.se
Kontaktinformation Anna Arnér

Anna Arnér

Koordinator Information och kommunikation

011231097anna.arner@svemo.se
Kontaktinformation Tone Wernersson

Tone Wernersson

Koordinator Information och kommunikation

0113230638tone.wernersson@svemo.se
Kontaktinformation Emilia Olsson

Emilia Olsson

Koordinator Föreningar

011231099emilia.olsson@svemo.se
Kontaktinformation Lotta De Oliveira Pegado

Lotta De Oliveira Pegado

Reception/service

011231080lotta.pegado@svemo.se
Kontaktinformation Annelie Hellborg

Annelie Hellborg

Licensansvarig

011231083annelie.hellborg@svemo.se

Anders Tibbling

Koordinator TA-support och utveckling

0113230633anders.tibbling@svemo.se
Kontaktinformation Fredrik Hansson

Fredrik Hansson

Sportansvarig roadracing, minimoto, supermoto, dragracing

011231096fredrik.hansson@svemo.se
Kontaktinformation Mikael Karlsson

Mikael Karlsson

Sportansvarig Speedway, Isracing, Long Track, Flat Track

011231088mikael.karlsson@svemo.se
Kontaktinformation Pernilla Larsson

Pernilla Larsson

Koordinator Speedway, Isracing, Long Track, Flat Track

011231089pernilla.larsson@svemo.se
Kontaktinformation Peter Isgren

Peter Isgren

Koordinator Motocross/Isbana/Backe

011231091peter.isgren@svemo.se
Kontaktinformation Malte Gustafsson

Malte Gustafsson

Koordinator Snöskoter/Motocross

011231091malte@svemo.se
Kontaktinformation Philip Lund

Philip Lund

Koordinator enduro

011231095philip.lund@svemo.se

Emelie Rahm

Koordinator roadracing, minimoto, supermoto, dragracing

011231086emelie.rahm@svemo.se
Kontaktinformation Jonas Nordberg

Jonas Nordberg

Koordinator trial, aquabike, offshore, rundbana, svävare

011231090jonas.nordberg@svemo.se

Svemos styrelse

Kontaktinformation Robert Svensson

Robert Svensson

Ordförande Svemo Styrelse

0708127414robert.svensson@svemo.se
Kontaktinformation Åke Knutsson

Åke Knutsson

Vice ordförande i Svemo styrelse, sekreterar i Västra Motorsportförbundet

0703104441ake.knutsson@svemo.se
Kontaktinformation Ulla Peterson

Ulla Peterson

Ledamot ansvarsområden: snöskoter, Säkerhetsrådet, Medicinska rådet dragracing supervisor & förarutbildare

0705259371ulla.peterson@svemo.se
Kontaktinformation Ola Hansson

Ola Hansson

Ledamot Svemo styrelse. Utbildningsansvarig i Track Racing

0705935820ola.hansson@svemo.se
Kontaktinformation Anja Claesson

Anja Claesson

Ledamot Svemo Styrelse

anja.claesson@svemo.se
Kontaktinformation Lars Pärnebjörk

Lars Pärnebjörk

Ledamot Svemo styrelse: el-fordon, motocross, elitsatsning/RIG

0709571112lars.parnebjork@svemo.se
Kontaktinformation Jonas Gustafson

Jonas Gustafson

Ledamot Svemo styrelse, Vattensportsektionen

0703108229jonas@pixotag.com
Kontaktinformation Lotta Kronåker Boström

Lotta Kronåker Boström

Adjungerad i Svemo styrelse