Svemo

Kontakta oss

Svemos kanslihus i Norrköping.

Kansliet

Måndag - fredag

09.00-11.30
12.30-15.00

Besöksadress

Sprängstensgatan 2
BOX 2314, 600 02 Norrköping

Organisationsnummer

802002-3423

E-post

info@svemo.se

Växel

Måndag - fredag

08.00 - 14.00

Lunchstängt

11.30 - 12.30

Telefon

011-23 10 80

Licensavdelningen

Måndag - fredag

10.00 - 14.00

Lunchstängt

11.30 - 12.30

Telefon

011-23 10 83

E-post

licens@svemo.se

TA-supporten

Måndag - fredag

10.00 - 14.00

Lunchstängt

11.30 - 12.30

Telefon

011-23 10 98

E-post

ta@svemo.se

Personförsäkring

Kontakt

Henrik Olofsson

Områden

licensförsäkring, personförsäkring, elitförsäkring och tilläggsförsäkringar

Telefon

0730-60 36 03

E-post

henrik.olofsson@soderbergpartners.se

Sakförsäkring

Kontakt

Magnus Öunapuu

Områden

Motortävlingar, motorcykel, fastigheter, klubbfrågor

Telefon

0708-88 58 68

E-post

magnus.ounapuu@soderbergpartners.se

6 - 7 februari är det många på kansliet som är på utbildning och det kan därför bli svårt att nå personen du söker via telefonen. Mejla ditt ärende så svarar vi så fort vi kan!

Osäker på vem du ska kontakta?

Hittar du inte rätt så är det bara att skicka iväg ditt ärende i följande formulär så ser vi till att det hamnar rätt!

Läs vår integritetspolicy här

Svemos kansli

Kontaktinformation Martin Jarl

Martin Jarl

Generalsekreterare

011231093martin.jarl@svemo.se
Kontaktinformation Jamie Roshage Spörndli

Jamie Roshage Spörndli

Biträdande Generalsekreterare

086996546jamie.sporndli@svemo.se
Kontaktinformation Anna Wilhelmsson

Anna Wilhelmsson

Teamledare verksamhetsgruppen

011231082anna.wilhelmsson@svemo.se
Kontaktinformation Tony Olsson

Tony Olsson

Teamledare sportgruppen

0114600739tony.olsson@svemo.se
Kontaktinformation Fredrik Hansson

Fredrik Hansson

Sportansvarig roadracing, minimoto, supermoto, dragracing, Kortedala MK

011231096fredrik.hansson@svemo.se
Kontaktinformation Emelie Rahm

Emelie Rahm

Koordinator roadracing, minimoto, supermoto, dragracing

011231086emelie.rahm@svemo.se
Kontaktinformation Mikael Karlsson

Mikael Karlsson

Sportansvarig speedway, isracing, long track, flat track

011231088mikael.karlsson@svemo.se
Kontaktinformation Pernilla Larsson

Pernilla Larsson

Koordinator speedway, isracing, long track, flat track

011231089pernilla.larsson@svemo.se
Kontaktinformation Philip Lund

Philip Lund

Koordinator enduro & säkerhetsrådet

011231095philip.lund@svemo.se
Kontaktinformation Peter Isgren

Peter Isgren

Koordinator motocross/isbana/backe

011231091peter.isgren@svemo.se
Kontaktinformation Malte Gustafsson

Malte Gustafsson

Koordinator snöskoter/motocross

011231091malte@svemo.se
Kontaktinformation Jonas Nordberg

Jonas Nordberg

Koordinator trial, aquabike, offshore, rundbana, svävare

011231090jonas.nordberg@svemo.se
Kontaktinformation Annika Pettersson

Annika Pettersson

Elitutvecklingsansvarig

011231084annika.pettersson@svemo.se
Kontaktinformation Henrik Esting

Henrik Esting

Utbildningsansvarig

011231087henrik.esting@svemo.se

Anders Tibbling

Koordinator TA-support och utveckling

0113230633anders.tibbling@svemo.se
Kontaktinformation Jenny Westerin

Jenny Westerin

Koordinator miljö och utbildning samt TA-support och RIG-ansvarig

0113230630jenny.westerin@svemo.se
Kontaktinformation Emilia Olsson

Emilia Olsson

Koordinator föreningar

011231099emilia.olsson@svemo.se
Kontaktinformation Eva Ericson

Eva Ericson

Ekonomiansvarig

011231085eva.ericson@svemo.se
Kontaktinformation Annelie Hellborg

Annelie Hellborg

Licensansvarig

011231083annelie.hellborg@svemo.se
Kontaktinformation Lotta De Oliveira Pegado

Lotta De Oliveira Pegado

Reception/service

011231080lotta.pegado@svemo.se
Kontaktinformation Anna Arnér

Anna Arnér

Koordinator information och kommunikation

011231097anna.arner@svemo.se
Kontaktinformation Tone Wernersson

Tone Wernersson

Koordinator information och kommunikation

0113230638tone.wernersson@svemo.se

Svemos styrelse

Kontaktinformation Robert Svensson

Robert Svensson

Ordförande Svemo styrelse

0708127414robert.svensson@svemo.se
Kontaktinformation Åke Knutsson

Åke Knutsson

Vice ordförande Svemo styrelse, fokus: enduro, styrdokument, etiska. Sekreterar i Västra Motorsportförbundet

0703104441ake.knutsson@svemo.se
Kontaktinformation Ulla Peterson

Ulla Peterson

Ledamot Svemo styrelse, fokus: snöskoter, säkerhet/medicinska. Supervisor & förarutbildare i dragracing

0705259371ulla.peterson@svemo.se
Kontaktinformation Ola Hansson

Ola Hansson

Ledamot Svemo styrelse, fokus: track racing, tekniska. Utbildningsansvarig i track racing

0705935820ola.hansson@svemo.se
Kontaktinformation Anja Claesson

Anja Claesson

Ledamot Svemo styrelse, fokus: asfaltsport, miljö, Svemo Challenge.

anja.claesson@svemo.se
Kontaktinformation Lars Pärnebjörk

Lars Pärnebjörk

Ledamot Svemo styrelse, fokus: el-fordon, motocross, elitsatsning/RIG

0709571112lars.parnebjork@svemo.se
Kontaktinformation Jonas Gustafson

Jonas Gustafson

Ledamot Svemo styrelse, fokus: vattensport, RF, pr/kommunikation

0703108229jonas@pixotag.com
Kontaktinformation Lotta Kronåker Boström

Lotta Kronåker Boström

Adjungerad i Svemo styrelse, fokus: trial, UK/projektstöd IF. Chefstekniker i roadracing, SMC

0708615152lotta.kronaker@svemo.se